Szekszárdi SZC Esterházy Miklós Szakképző Iskolája és Kollégiuma


Szakképesítések

Gépészeti szakmacsoport
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Hegesztő 34 521 06 7325 3 év 9.
Épület és szerkezetlakatos 34 582 03 7321, 7515 3 év 9.
Ipari gépész 34 521 04 7321 3 év 9.
Gépi forgácsoló 34 521 03 7323 3 év 9.
Központifűtés- és gázhálózat
rendszerszerelő
34 582 09 7521 3 év 9.

Elektrotechnika-elektronikai szakmacsoport
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Villanyszerelő 34 522 04 8136 3 év 9.
Erősáramú elektrotechnikus 54 522 01 3121, 3122 2 év 13.

Informatikai szakmacsoport
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Számítógép- szerelő, - karbantartó 34 523 02 7342 3 év 9.
Informatikai rendszergazda 54 481 04 3141, 3142,
3143, 3144
2 év 13.

Építészeti szakmacsoport
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Festő, mázoló és tapétázó 34 582 04 7535 3 év 9.
Kőműves és hidegburkoló 34 582 08 7511, 7534 3 év 9.

Könnyűipari szakmacsoport
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Cipőkészítő 34 542 02 7217 3 év 9.
Női szabó 34 542 06 7212 3 év 9.
Ruhaipari tecnikus 54 542 02 3114 2 év 13.

Faipari szakmacsoport
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Asztalos 34 543 02 7223, 7514 3 év 9.

Vendéglátás-idegenforgalom
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Cukrász 34 811 03 5135 3 év 9.
Pincér 34 811 03 5132 3 év 9.
Szakács 34 811 04 5134 3 év 9.
Vendéglátásszervező- vendéglős 54 811 01 1332, 5131,
5132, 5133,
5134, 5135
2 év 13.

Egészségügy
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Gyakorló ápoló 52 723 01 3311 2 év 13.
Ápoló 55 723 01 3311 1 év 15.

Szociális szolgáltatások
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Szociális gondozó és ápoló 34 762 01 3513 3 év 9.
Szociális szakgondozó 54 762 03 3513 2 év 13.
Kisgyermekgondozó, -nevelő 54 761 02 2432 2 év 13.

Környezetvédelem-vízgazdálkodás
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Környezetvédelmi tecnikus 54 850 01 3134 3 év 13.
Települési környezetvédelmi tecnikus 55 850 04 3134 1 év 15.

Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Eladó 34 341 01 5113 3 év 9.

Közlekedés
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Autószerelő 54 525 02 7331, 4132 2 év 13.

Élelmiszeripar
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
Pék 34 541 05 7114 2 év 13.

Szakgimnáziumi ágazatok (4+1) éves képzések
Szakma megnevezése 5 évfolyamon szakképesítés Képzés ideje Belépő évfolyam
Szociális szociális szakgondozó, kisgyermekgondozó, - nevelő 4 év 9.
Villamosipar és elektronika erősáramú elektrotecnikus 4 év 9.
Vendéglátóipar Vendéglátásszervező- vendéglős 4 év 9.

Speciális Szakiskolai képzések (SNI tanulók részére)
Szakma megnevezése Azonosító Feor szám Képzés ideje Belépő évfolyam
9 előkészítő évfolyam (F70 BNO kódú tanulók részére)     1 év 9.
Lakástextil készítő (női szabó részszakképesítése) 21 542 01 7312 2 év 9.
Bevontelektródás kézi ívhegesztő (hegesztő részszakképesítése) 31 521 01 7325 2 év 9.
Konyhai kisegítő (szakács részszakképesítése) 21 811 01 9236 2 év 9.
Családellátó (mezőgazdasági gazdasszony, falusi vendéglátó részszakképesítése) 24 814 01 3512, 2312, 5223, 9237 2 év 9.
Élelmiszer-, vegyiáru és gyógynövény eladó (eladó részszakképesítése) 31 341 01 5113 2 év 9.