Szekszárdi SZC Esterházy Miklós Szakképző Iskolája és Kollégiuma

Országos versenyt nyert az Esterházy diákja

Az iskola történetében is fontos mérföldkövet jelentett a múlt hét az Esterházyban, hiszen az SZKTV (Szakma Kiváló Tanulója Verseny) országos döntőjébe két iparis tanuló is bejutott, és egyikőjük – Szabó Sándor – megnyerte a rangos versenyt. A másik tanuló, Csonka Attila is ragyogóan teljesített, a hatodik helyen végzett. Mindketten festő, mázoló és tapétázó szakmában érték el a kimagasló eredményt. A döntőt Budapesten rendezték 2012. április 11-13. között, összesen 38 szakma versengett külön kategóriában. Szabó Sándor már a területi döntőből is első helyen jutott tovább, magas pontszámmal, de dicséret illeti társát, Csonka Attilát is a szép eredményért, hiszen 306 tanuló közül kerültek be a top 10-es mezőnybe. Mindkét tanulót Bódog Patrik, illetve édesapja, a már nyugállományú oktató, Bódog István készítette fel a versenyre. A két szakember munkájának köszönhetően a tanulók ezzel jeles szakmunkás bizonyítványt is kapnak egyben, nem kell már bejárniuk az iskolába és mentesülnek a szakmunkásvizsga letétele alól is. Az országban legjobbnak lenni minden szakmában elismerés, ezúttal a dombóvári Herceg Esterházy Miklós Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium diákjának sikerült, először az iskola történetében. Legutóbb 12 esztendővel ezelőtt, 2000-ben jutott országos döntőbe iparis diák a szakmai versenyen, azonban győznie még senkinek nem sikerült. Az iskola vezetése, pedagógusai és tanulói méltán büszkék a kimagasló sikerre. A diákok Sebestyén Ágoston szekszárdi székhelyű cégében, a Mester Kft. műhelyében, Bán Béla kezei alatt tanulták ki a mesterséget. A győztes ezzel jogot szerzett arra is, hogy részt vegyen az idei Euroskills versenyen, ahol Európa országainak kiváló tanulói mérik össze szakmai tudásukat. Az Euroskills, a Szakmák európai versenye, Európa-bajnoksága 2012. október 4-6. között lesz Belgiumban, Spa-Francorchampsban, továbbá Szabó Sándor jogosult lett a kétévente megrendezendő Szakmák Világversenyén való szereplésre is, a World Skills 2013-ban Lipcsében lesz, Németországban július 2-7. között.